Kariera

Cloud Architect (AWS)

08.10.2024
Remote

    H2B Group to dynamicznie rozwijająca się firma consultingowa IT & IoT z siedzibą w Gdańsku, działająca od 2016 roku. Jesteśmy częścią grupy kapitałowej Euvic - największej federacji spółek informatycznych w Europie Środkowej. Zajmujemy się głównie wsparciem technologicznym oraz konsultingiem dla klientów z całego świata. Specjalizujemy się w takich branżach jak MedTech, GreenTech, Fintech, e-commerce i energetyczna.

    Dzięki wieloletnim doświadczeniom z klientami wiemy, że bardzo często wynikiem audytów, czy innych form współpracy z klientami, jest zapotrzebowanie na konkretne kompetencje. W związku z tym, od początku naszego istnienia oferujemy IT staff augmentation, umożliwiając firmom elastyczne powiększanie zespołów projektowych, a kandydatom różnorodność technologiczną.

    Naszą misją jest dostarczanie kompetencji oraz innowacyjnych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, które realnie usprawniają procesy biznesowe. Dzięki ścisłej współpracy z naszymi klientami, dostarczamy szybkie i mierzalne efekty, które wspierają ich rozwój.

    Poszukujemy doświadczonego Cloud Architecta do współpracy z globalnym klientem w projekcie optymalizacji infrastruktury chmurowej. Głównym celem projektu jest efektywne zarządzanie zasobami w chmurze, optymalizacja kosztów oraz zapewnienie skalowalności środowiska. Praca w pełni zdalna, z opcjonalnymi wyjazdami do Monachium. Idealna okazja dla specjalistów, którzy chcą rozwijać się w międzynarodowym zespole i brać udział w ambitnych projektach związanych z infrastrukturą chmurową.

  • Zakres obowiązków

    • Definiowanie zakresu projektu i jego celów
    • Projektowanie i modelowanie architektury w chmurze
    • Opracowywanie rozwiązań zgodnych z zasadami FinOps (optymalizacja kosztów chmury)
    • Tworzenie modeli architektonicznych oraz zapewnianie ich efektywności i skalowalności
    • Współpraca z zespołem nad rozwojem i wdrażaniem rozwiązań „white label”
    • Przygotowywanie dokumentacji technicznej i raportów

  • Wymagania

    • Doświadczenie w modelowaniu architektury chmurowej, najlepiej w środowisku AWS
    • Znajomość zasad FinOps i umiejętność optymalizacji kosztów w chmurze
    • Umiejętność modelowania i projektowania rozwiązań architektonicznych
    • Doświadczenie w definiowaniu zakresu projektów
    • Gotowość do odbycia około 5 podróży służbowych do Monachium w ciągu 7 miesięcy
    • Biegła znajomość języka angielskiego
    • Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem

  • Co oferujemy?

    • Elastyczne godziny pracy (24-32h tygodniowo)
    • Możliwość pracy zdalnej z okazjonalnymi wyjazdami służbowymi
    • Ciekawe projekty – dobierane zgodnie z Twoimi umiejętnościami i zainteresowaniami, dające możliwość pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami.
    • Umowa B2B (od 140 zł/h) bez zapisu o wyłączności – współpracuj z nami na swoich zasadach.
    • Rozwój zawodowy – praca z najnowszymi technologiami i w zróżnicowanych projektach, które gwarantują stały rozwój.